ג'ומלה או דרופל

Home  >>  PHP  >>  ג'ומלה או דרופל

ג'ומלה או דרופל

מערכות בניית אתרים בקוד פתוח מאפשרות לכל תכנת לעבוד עימן בצורה חופשית, ומתכנתים בכל רחבי העולם עושים בהם שימוש. השימוש במערכות אלה מפתח אותן כל הזמן ומאפשר מציאת עוד ועוד תכונות שניתן להיעזר בהן כדי לבנות אתרים יותר משוכללים ומתקדמים. בין שתי המערכות בעלות קוד פתוח המוכרות והידועות יותר ניתן למנות את דרופל וג'ומלה. במאמר קצר זה נעמוד על השונה והדומה בין שתיהן ולאיזה צורך כל אחת עדיפה.

מערכת דרופל

זוהי מערכת קוד פתוח המבוססת PHP והיא מאד גמישה ומתקדמת בבניית אתרי אינטרנט. יש צורך בשרת המריץ PHP, אך יחד עם זאת היא מאד יעילה מבחינת העיצוב וניתן להפעיל באמצעותה מודולים שונים כגון: תמיכה בתרגום, יצירת פורום, הוספת תגובות וכיוצא באלה. המערכת עובדת גם על חלונות, מק ולינוקס.

דרופל מיועדת לאתרים שדורשים מערכת תוכן חזקה והיא מורכבת ביכולות שלה. היא נחשבת למאד גמישה ומאפשרת דרכי עבודה רבות. אך מערכת זו קשה יותר ללמידה ושימוש ולוקח זמן עד שהעובד איתה מגיע לתוצאות המבוקשות.

מערכת ג'ומלה

זוהי מערכת שפותחה על מנת להקל על אנשים שבונים אתרים כדי שיוכלו לבנות אתר בגמישות ופונקציונאלית רבה בקלות ובמהירות. הדבר נעשה על ידי שימוש בתבנית עבודה בסיסית שניתן לעצב אותה לצורות רבות ועל ידי כך היא ניתנת להתאמה לתוכן האתר המבוקש בדרך מהירה וקלה. מערכת ג'ומלה מתורגמת לעברית והיא מבוססת קוד פתוח ויש לה משתמשים רבים גם בארץ וגם בעולם.

ג'ומלה היא מערכת מאד פשוטה לעבודה, והרבה יותר נוחה, אך היא מוגבלת ביכולות לעומת מערכת דרופל. היא משמשת גם כמערכת ניהול תוכן לבניית אתרים ונוחה מבחינת הממשק, אך יחד עם זאת היא אינה גמישה מספיק כדי להתמודד עם שינויים שנדרשים ממערכת חזקה ומודרנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *