היתרונות של Moodle עבור פעולות הוראה ולמידה

Home  >>  PHP  >>  היתרונות של Moodle עבור פעולות הוראה ולמידה

היתרונות של Moodle עבור פעולות הוראה ולמידה

On יוני 19, 2016, Posted by , In PHP, By ,,, , With No Comments

Moodle היא סביבת הוראה ולמידה מודולרית המבוססת על תכנות מונחה עצמים. זו פריגמת תכנון המשתמשת באובייקטיבים לתכנון יישומים, מספקת כלי הפשטה ומתאפיינת גם בכימוס, תת-טיפוסים וירושה. מוודל היא תוכנה חופשית ועיקר שימושה הוא מערכת מקוונת להוראה/למידה משולבת מחשב. אפשר למצוא אותה במוסדות חינוך ולימוד, בתי ספר, אוניברסיטאות ועוד. היא מפותחת על ידי חברה אוסטרלית המורכבת מצווה של 28 אנשים ומאות מפתחים מרחבי העולם.

היתרון הגדול ביותר של מוודל בא לידי ביטוי בהתאמה לקהילת לומדים מגוונת. היא אידיאלית עבור לומדים בקבוצות קטנות וגדולות, למידה מקוונת מול נציגי בתי הספר ויישום שיטות הוראות מתקדמות. מרכז העמוד מכיל בצורה ברורה ונהירה את רצף ההוראה או הלמידה, וניתן להוסיף אליו משאבים ופעילויות.

 

כלי הלמידה של Moodle

מערכת מוודל מאפשרת יישום של כלי למידה מגוונים ובראשם המשאבים. זו היא אפשרות להעלאה של קבצים, קישורים, סרטונים, אוספי תמונות ועוד בין קהילת המשתמשים. ניתן להשתמש במערכת לצורך שיתוף קבצים ותכנים בין המורים והתלמידים, בכל שעה וכמעט ללא הגבלה. כלי למידה אחרים של Moodle מציעים לוח הודעות, פורום, צ'אט, יצירת שיעור מקוון, הוספת מטלות, הקצאת שאלון משוב לקורס או מורה מסוים, העלאת גלריית תמונות בשלמותה, תחזוקה של רשימת מונחים ועוד.

 

Moodle בישראל

מערכת Moodle נמצאת בשימוש בכל האוניברסיטאות בארץ ובתחילת דרכה היא הוסבה לעברית על ידי מכללת שנקר, במימון של איגוד האינטרנט הישראלי. בנוסף, ניתן למצוא את המערכת בארגונים עסקיים וזאת בעיקר לניהול תהליכי למידה. היתרונות הברורים של Moodle הופכים אותה למערכת מועדפת על הסקטור הניהולי והחינוכי. היא יעילה מאוד, יציבה, מבוססת ובעלת פונקציות רבות המשדרגות את חווית הלמידה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *