מפתח אפליקציות אנדרואיד

Home  >>  בניית אתרי וורדפרס  >>  מפתח אפליקציות אנדרואיד

מפתח אפליקציות אנדרואיד

הטלפונים החכמים כבר מזמן הפכו לחלק מהחיים של רוב האנשים בעולם המערבי ובכלל זה ישראל שנחשבת לאחת המדינות עם אחוז המשתמשים הגבוה ביותר בעולם. הסמרטפון הראשון היה אייפון מבית אפל, אבל לא הרבה אחריו נכנסו לשוק מכשירים דומים הפועלים על מערכת הפעלה אנדרואיד שהשתלטו על השוק עם מגוון רחב של אפשרויות ואפליקציות ובמחירים מאד נוחים.

מהו פיתוח באנדרואיד?

מחשב כף היד הוא למעשה מחשב לכל דבר שביכולתו להתחבר גם לרשת האינטרנט. מהיותו כזה נדרשת לו מערכת הפעלה בדיוק כמו למחשב הביתי או המחשב הנייד. מערכת ההפעלה של אייפון מבית אפל מכונה IOS ואילו יתר המכשירים עובדים על מערכת הפעלה הנתמכת על ידי גוגל ומכונה אנדרואיד. את האנדרואיד ניתן ליישם על שורה של טלפונים חכמים והיתרון של פיתוח באנדרואיד הוא בדיוק בנקודה זו; האנדרואיד מבוסס על לינוקס שהוא מערכת הפעלה בקוד פתוח המאפשרת לכל מתכנת באשר הוא לפתח עבור המערכת אפליקציות שמשפרות את הגלישה ומעשירות את חווית השימוש הכללית במכשירים אלה.

חשוב לציין כי מערכות אפל וחלונות הן מערכות בקוד סגור שאינן מאפשרות פיתוח עצמאי מסוג זה.

כיצד להיות מפתח אפליקציות אנדרואיד

כיום ניתן ללמוד את המערכת ויכולותיה בקורסים רבים המציעים למתכנתים ללמוד כיצד לפתח אפליקציות לטלפונים חכמים אלה המבוססים על לינוקס ואנדרואיד. מתכנתי אפליקציות לאנדרואיד מאד מבוקשים כיום, והטובים מבינהם עובדים מול חברות רבות המבקשות להעלות אפליקציות של החברה או העסק שלהם למכשירים אלה. המלחמה בין גוגל לאפל הביאה לכך שכיום למעלה משבעים אחוז משוק הטלפונים החכמים הם מבוססי אנדרואיד, דבר ההופך את לימודי פיתוח האפליקציות למאד משתלמים ובוגרי קורסים אלה יכולים להשתלב במגוון חברות ועסקים הזקוקים לשירות מתקדם וחדשני זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *